Make your own free website on Tripod.com

BIOGRAFIA IME

ARTIKUJ NË EPOKA E RE

ARTIKUJ

INTERVISTA

KOSOVA PËRCAKTIMI IM

AVDUSH HASANI

FOTO TË UĒK-së

BIOGRAFIA IME

FOTO

 

Hajdari dhe Bahtija (Babi dhe nëna ime)

Kėshtu e gjeta shėpin dhe familjen nė vititin 1999

Llapashtica pas lufte, shtėpi tė granatura dhe tė djegura

Motra e vetme e imja Ajshja

Bashkėshortja ime Zekija nga Duboviku, kur nuk e ka ditur ku ėshtė Llapashtica

Nė shkollėn e mesme, dinim tė bėnim demostrata-1981

Nėna Bahtije

Vajza e jone e madhe

Besa vajza jone e dytë

Vajza jone e tretë Alba

Albi djali ynė , vėllau i tri motrave

Kur e kam pirė duhanin

Jetė rinie- kishim ėndrra tė bukura

Nga ditėt e para tė dasmės sonė

Nga ditėt e par pas dasmės sonė

Ndonjė qast gėzimi

Te varri i Skendėrbeut nė Lezhė

Me Kujtim ēashkun dhe Nysret Krasniqin

Me Azem Hajdrin, e ka dashur Kosovėn